Informacje ogólne

Podczas każdej edycji programu „Dziel się Uśmiechem” uczniowie z całej Polski poznają zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiadują się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach akcji mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce.

Dzięki inicjatywie już blisko 800 tys. uczniów z ponad 5,5 tys. szkół podstawowych z całej Polski poznało prostą receptę na zdrowe i czyste zęby. Z początkiem września 2022 r. ruszyła kolejna, 10. już odsłona programu. W trakcie lekcji w szkołach, z pomocą atrakcyjnych materiałów dydaktycznych, kolejne 100 tys. uczniów klas 1-3 dowie się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Od 4 lat ambasadorką programu jest Magdalena Różczka, aktorka i działaczka społeczna.

Materiały dla uczniów zostały stworzone przez Mars i Polski Czerwony Krzyż we współpracy z ekspertami z PTS oraz PTSD. Są one atrakcyjne dla dzieci i wpisują się w podstawę programową. Nauczyciele mogą je wykorzystać przeprowadzają zarówno klasyczne lekcje w klasach, jak i podczas nauczania zdalnego.

Regulamin DSU XI

Deklaracje dla Szkół

Dziel się Uśmiechem w liczbach

800 0000

Uczniów szkół, którzy uczestniczyli

10

Udanych edycji akcji

5 500

Szkoły, które wzięły udział