Tydzień – promocji zdrowego odżywiania z „ŻÓŁTYM TALERZEM” w Szkole Podstawowej w Dylągówce

Dzień 1
Owocowo, smacznie, pachnąco i kolorowo było podczas pierwszego dnia Tygodnia z Żółtym Talerzem. Najmłodsi z naszej szkoły wraz ze swoimi paniami i mamami przygotowali dla wszystkich owocowe  przekąski w bardzo ciekawej formie artystycznej .Każdy pilnie obierał, kroił i nadziewał na patyczki owocowe skarby a następnie budował różne stworki – potworki. Najprzyjemniejszą częścią była wspólna degustacja i poczęstunek starszych kolegów.

Dzień 2
Podczas drugiego dnia promocji zdrowego odżywiania z Żółtym Talerzem królowały kanapki i pasty z sera i ryb oraz wyhodowane przez uczniów klasy I kiełki różnych nasion: rzodkiewki, rzeżuchy.  fasoli Mung,  ciecierzycy i soczewicy. Samodzielnie przygotowane kanapki smakowały wyśmienicie! Niecodzienne zakręcone dodatki na kanapkach – kiełki nasion- wzbudziły ogromne zainteresowanie
i ciekawość.  Kulinarna rewolucja w naszej szkole rozpoczęta…

Dzień 3
Kolejny dzień promocji zdrowego odżywiania to prawdziwa bomba witaminowa! Na stolikach w naszej szkolnej stołówce czerwieniło się, zieleniło i złociło od wystawionych w miseczkach owoców.    Klasa III od rana uwijała się aby przygotować  dla wszystkich soczyste i pachnące owocowe niespodzianki.  Dodatkowo, każda miseczka opisana została jak nazywa się owoc i jak wygląda. Uczniowie wszystkich częstujących się  i komponujących swoją owocową sałatkę informowali o walorach zdrowotnych  poszczególnych owoców. Niektórzy uczniowie sami przyznali, że po raz pierwszy mieli okazję spróbować  owoców kaki, pomelo.

Dzień 4
Dzień czwarty przebiegał pod hasłem „Podaruj sobie zdrowie!” Uczniowie klasy IV – członkowie SK PCK oraz uczniowie klasy III promowali zdrowe nawyki żywieniowe, świadome wybieranie zdrowych produktów. Zgodnie z hasłem „Podaruj sobie zdrowie” wszystkich uczniom, którzy wzięli udział w konkursie na owocowo – warzywne przebranie wręczono nagrody, którymi były świeże owoce.

Dzień 5
Dzień piąty to promocja warzyw min. : brokułu, kalafiora, papryki, oliwek, radicchio, rucoli,  wkomponowanych w sałatkowe bukiety. Uczniowie mieli okazję pokosztować innych smaków i równocześnie wzbogacić swoją dietę o cenne minerały i witaminy.

Dzień 6
Ostatni – szósty dzień akcji zdrowego jedzenia w związku z realizacją programu „Żółty talerz” to pokaz wigilijnej potrawy.  Klasa IV przygotowała i częstowała wszystkich słodkim przysmakiem- kutią, pełną wartościowych ziaren, nasion, suszonych owoców i miodu. Co ciekawe – podawała ją na ekologicznych talerzach, talerzach wykonanych z otrębów, które można było schrupać!

Najważniejszymi partnerami do pomocy w realizacji tych zadań są rodzice. Na spotkaniu wywiadowczym w dniu 23 XI zwrócono rodzicom uwagę na to, że to oni kształtują w głównej mierze nawyki żywieniowe u swoich dzieci i że szkoła bez ich wsparcia, realizując nawet tak wiele programów, nie poradzi sobie. Przedstawiono także rodzicom zasady i idee funkcjonowania Programu „Żółty  talerz”. Włączając się w akcję promowania zdrowego jedzenia Klasa II i III wtorkowe przedpołudnie spędziły bardzo pracowicie i kolorowo. Razem ze swoimi wychowawczyniami zajmowały się produkcją pysznego soku. Podczas zajęć uczniowie poznali budowę i zasadę działania sokowirówki i nauczyły się ją bezpiecznie obsługiwać. Rozpoznawali poznane wcześniej owoce: jabłka, gruszki, kiwi, pomarańcze, banany, mandarynki jak również poznały nowe: np kaka, papaja. Dzieci dowiedziały się jakie korzyści płyną z picia świeżych soków, bogatych w błonnik, witaminy, sole mineralne, oraz  jakie skutki mogą wywoływać soki z zawartością sztucznych barwników i konserwantów. Uczniowie podkreślili, że własnoręcznie i wspólnie zrobiony sok  bardzo im smakował.

2017-02-07T18:29:30+00:00